Rekrutacja do projektu „Uczelnie Przyszłości”

Chcesz rozwijać swój projekt, ale brakuje Ci wsparcia? Mamy na to rozwiązanie! Wyobraź sobie, że dostajesz do 20 000 zł, wsparcie mentorów i możesz tworzyć swoją przyszłość na własnych zasadach. Co byś zrobił/a?

Wynalazek technologiczny – rozwiązanie, które zmieni świat?
Startup lub aplikacja – projekt, który zrewolucjonizuje rynek?
Inicjatywa społeczna – pomysł, który poprawi jakość życia ludzi?
Odkrycie naukowe – badania, które posuną wiedzę do przodu?

A jeśli chcesz działać – nie zwlekaj! Zgłoś się do programu „Uczelnie Przyszłości” i uzyskaj:
Stypendium do 20 000 zł
Mentoring naukowy i biznesowy
Aż 24 ECTS do uzyskania
Dostęp do warsztatów i mikrokursów

Rekrutacja trwa do 16 marca – zapisz się już teraz! Wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/x2_gtnqh

Szczegółowe informacje: https://bid.uw.edu.pl/uczelnie-przyszlosci/

start-rekrutacji_uczelnie-przyszlosci-1

Stypendium na Start – III edycja

17 lutego 2025 roku wystartowała III edycja programu „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” oraz „Stypendium na Start dla Sportowców” skierowanego do osób studiujących, które w roku akademickim 2024/2025 rozpoczęły kształcenie na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich.

Program oferuje kilka rodzajów stypendiów, dostosowanych do różnych osiągnięć:

„Stypendium na Start dla Olimpijczyków” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, będących laureatami olimpiad przedmiotowych, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym na studia uzyskali maksymalną liczbę punktów na podstawie posiadanego tytułu laureata olimpiady przedmiotowej.

„Stypendium na Start dla Sportowców” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Uprawniona do uzyskania stypendium jest osoba, która zajęła punktowane miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Polski (jednak nie dalsze niż 10.), a także mająca prawo do uzyskania stypendium rektora w roku akademickim, w którym ubiega się o „Stypendium na Start”.

Aby ubiegać się o „Stypendium na Start”, należy pobrać i wypełnić wniosek, a następnie złożyć go w Biurze ds. Pomocy Materialnej wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi osiągnięcia.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać od 17 lutego do 17 marca br. Szczegółowe informacje na temat tego, jak złożyć wniosek oraz wiele innych przydatnych informacji (w tym wzór wniosku) znajdą Państwo na stronie Biura ds. Pomocy Materialnej. W przypadku pytań prosimy kierować je bezpośrednio na bpm@uw.edu.pl lub dzwonić pod numer 22 55 20 783.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad składania wniosku znajdą Państwo TUTAJ.

Dodatkowy termin podpięć

Dodatkowy termin podpięć dla przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025

Decyzją Prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia, dra hab. Macieja Rasia, prof. ucz. w terminie od dnia 17 lutego do 11 marca 2025 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025. Dotyczyć to będzie lektoratów w sytuacji, w której student kontynuuje w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025 zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

Panel Badawczy UW

Panel Badawczy UW zaprasza do rejestracji! Panel daje możliwość udziału w badaniach naukowców z UW.

Za udział w badaniach przyznawane są punkty aktywności, którego można rozliczyć w ramach ECTS z przedmiotów ogólnouniwersyteckich. Dodatkowo można często zgarniać inne wynagrodzenia za udział lub wygrywać nagrody w konkursach aktywności!

Zapraszamy do rejestracji (wystarczy mail i numer indeksu!) //uw.sona-systems.com oraz zaobserwowania nas na fb: https://www.facebook.com/badanianaukowewpraktyce

OGUN nauk humanistycznych: 2500-F06-OG https://tiny.pl/8_rgh953
OGUN nauk społecznych: 2500-F05-OG https://tiny.pl/1n6tks21

Punkty można zbierać przez całe studia. Osoby z wymaganą liczbą punktów do zdobycia ECTS są dodawane do listy uczestników zajęć w systemie USOS. Udział w badaniach jest dobrowolny, a rejestracja nie oznacza obowiązku zaliczenia przedmiotu.

unnamed

Master Thesis Training – szkolenie na Uppsala Universitet

Master Thesis Training – szkolenie  na Uppsala Universitet skierowaną do studentów II stopnia oraz studentów studiów jednolitych magisterskich. Termin składania wniosków trwa do 26 stycznia 2025 r. Szkolenie odbędzie się w języku angielskim 24-27 marca 2025 r. w Uppsala, Szwecji. Więcej informacji.

19 grudnia: godziny dziekańskie

Decyzją Prodziekana Wydziału „Artes Liberales” w czwartek, 19 grudnia 2024 r., w godzinach 14.15–16.45, zostają ogłoszone godziny dziekańskie. W tym czasie, z okazji spotkania świąteczno-noworocznego, wszystkie kierunki studiów naszego Wydziału będą wolne od zajęć dydaktycznych.

Szkolenie BHP

Szanowni i Drodzy Państwo,
wszyscy Studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynający naukę zobowiązani są do zaliczenia przedmiotu w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, zwanego dalej szkoleniem BHP

Sylabus przedmiotu znajduje się w USOSweb:
https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot&prz_kod=0000-BHP-OG

Szkolenie dostępne jest na platformie e-learningowej UW: KAMPUS.
https://kampus-kursy.ckc.uw.edu.pl/enrol/index.php?id=583

Szczegóły organizacji szkolenia 2024/2025
1) semestr zimowy:
I termin 01.10.2024 – 09.02.2025
II termin 21.02.2025 – 02.03.2025

Informacja o zaliczeniu Szkolenia BHP zostanie automatycznie umieszczona w systemie USOS po zakończonych turach szkolenia. Niezaliczenie szkolenia w semestrze zimowym, powoduje konieczność zapisania się na przedmiot w semestrze letnim. Zapisów dokonuje dziekanat, po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym. Brak zaliczenia przedmiotu w roku akademickim 2024/25 wiąże się z ponownym zapisaniem na szkolenie w następnym cyklu dydaktycznym. Za powtarzanie szkolenia nałożona zostanie opłata.

Osoby, które zaliczyły szkolenie na innym kierunku UW lub innej uczelni mają możliwość przepisania zaliczenia na podstawie podania skierowanego do KJD Wydziału „Artes Liberales”. (Osoby przepisujące zaliczenie BHP z innej uczelni, zobowiązane są do dostarczenia do dziekanatu oryginalnego dokumentu potwierdzającego zaliczenie przedmiotu tj. suplementu do dyplomu lub karty przebiegu studiów oraz jego sylabusa.)

Kampania społeczna: „Twoje spojrzenie ma znaczenie”

Weź udział w kampanii społecznej: „Twoje spojrzenie ma znaczenie”!

Jak wynika z raportu PIE, aż 68% pracodawców wolałoby zatrudnić kandydata w wieku 30 lat niż jego 60-letniego konkurenta. Chcielibyśmy, aby młode osoby publikowały film lub napisały post, w którym podkreślali będą, że rola osób 50+ na rynku pracy odgrywa dla nich duże znaczenia.

Jak możesz się zaangażować?

1. Stwórz wideo lub post
2. Wykorzystaj przy jego tworzeniu nasz dedykowany filtr, który pomoże Ci poczuć się jak przedstawiciel pokolenia silver.
3. Filtr jest dostępny pod linkiem https://www.instagram.com/ar/811669310844023/. Po nagraniu wypowiedzi lub zrobieniu zdjęcia wystarczy w górnym prawym rogu kliknąć trzy kropki i zapisać plik.
4. W treści podziel się swoją perspektywą współpracy z dojrzałymi współpracownikami oraz jak widzisz własną przyszłość zawodową po 50-tce.
5. Opublikuj film/post na swoim profilu LinkedIn lub na innej platformie społecznościowej.
6. W treści posta pamiętaj o #twojespojrzeniemaznaczenie
7. Zachęć do publikacji inne osoby, którym ten problem może być bliski.

Więcej o kampanii na stronie → https://twojespojrzeniemaznaczenie.pl

Współpraca przy organizacji polskiej prezydencji w Radzie UE

29 października 2024 r. o godz. 15:00 w Auli Starego BUW-u (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się spotkanie przeznaczone dla osób studiujących zainteresowanych współpracą z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów przy organizacji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Spotkanie, z udziałem Pani Minister w KPRM ds. europejskich Magdaleny Sobkowiak-Czarneckiej, skierowane jest do osób studiujących posiadających dyplom ukończenia studiów I stopnia i/lub aktualnie odbywających studia II stopnia, które chciałyby zaangażować się w roli oficerów łącznikowych/akredytacyjnych lub ich koordynatorów przy delegacjach zagranicznych goszczących w Polsce.